makinagetir.com da belirlenen kurallar, tüm makinagetir.com kullanıcılarının güvenli ve keyifli bir ortamda kiralama yapabilmeleri için vardır. Bir alıcı olarak Üyelik Sözleşmesi‘ni incelemenizi öneririz. Böylece makinagetir.com kuralları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kiralama süreçlerinizi bu kurallara göre gerçekleştirebilirsiniz. Bir hizmeti kiralamadan önce makinagetir.com kurallarını ve süreçlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir makinagetir.com üyesi olarak, uygulama kurallarını sürekli takip etmek durumunda olduğunuzu unutmayın. 

makinagetir.com kuralları; üyelerin karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, uygulama içerisinde eşit haklara sahip olmak, kiralama süreçlerinizi güvenli kılmak için vardır. makinagetir.com kurallarının ihlali, üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir. 

Satıcının ilan sayfasında belirttiği kriterlere uymuyorsanız o hizmeti kiralamayın. Satıcının verdiği hizmeti sabote etmek amacıyla kiralamak istemediğiniz bir hizmete ödeme yapmanız, “kötü niyetli kiralama” olarak adlandırılır. Benzer işlemler gerçekleştirdiğiniz tespit edildiğinde üyeliğiniz kısıtlanacaktır. 

makinagetir.com dışında işlem gerçekleştirmek için bir Satıcı ile irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir.