Kategoriyi Doğru Belirleyin

Kiraya vermek istediğiniz hizmet kategorisini doğru bir şekilde belirlemeniz daha çok talep almanız için önemlidir. Hangi kategoride hizmet vereceğinizi önceden belirleyin, seçtiğiniz en üst kategoriye göre alt kategoriler listelenecektir. Kiraya vermek istediğiniz hizmete ancak doğru kategori seçimi yaparak ulaşabilirsiniz.

Dikkat Çeken Bir Başlık Yazmayı Unutmayın

İlanınızı yayınladığınızda listeleme sayfasında göze çarpan ilk şey ilan başlığınız olacaktır. Müşterilerle aranızda sağlanacak güven duygusu için yazacağınız başlık çok önemlidir. Kiraya vereceğiniz hizmet ile ilgili dikkat çekmesini istediğiniz bir özelliğini başlık alanında kullanabilirsiniz. Oluşturacağınız başlığın dikkat çekmesi kadar müşteriye hitap etmesi ve ciddi olması da önemlidir.

Alıcıyı Mutlaka Bilgilendirin

İlanınızın açıklama alanında yazacağınız bilgiler detaylı, açıklayıcı ve doğru şekilde olmalıdır. Kiraya vereceğiniz hizmet ile ilgili dikkat çekmesini istediğiniz bir özelliği, sorunu veya bilinmesini istediğiniz bir bilgiyi açıklama alanında paylaşın. Unutmayın ki müşteriler kiralayacakları hizmet ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak ister ve bakacakları ilk yer ilanın açıklama bölümüdür.

Sağlayacağınız Ek Hizmetleri Belirleyin

İlanınız kapsamında sağlayabileceğiniz ya da sağlayamayacağız Ek Hizmet bilgilerini dikkatlice seçiniz. İlan için belirlediğiniz fiyat kiralayacağınız makinenin ve sağlayacağınız Ek Hizmet(ler)in toplam fiyatı olacaktır. Unutmayın ki sağlanacak Ek Hizmetler ilanınıza gelecek talepleri doğrudan etkileyebilmektedir.

Görsellik Her Açıdan Önemlidir

Kiraya vermek istediğiniz hizmete dair en önemli kriterlerden biri de müşterinin gözünden nasıl göründüğüdür. Kiraya vereceğiniz hizmete ait doğru fotoğrafları yüklemeniz ve yüklediğiniz fotoğrafların birbirinden farklı olması gerekir. Kiraya vermek istediğiniz hizmet ile ilgili fotoğrafları başka bir ilanda kullanmamalısınız. Müşteriye doğru şekilde hitap etmenin diğer bir yolunun görsellik olduğunu unutmayın.

Fiyat Belirlerken İyice Düşünün

İlan verirken  KDV Dahil fiyat bilgisi yazdığınızı unutmayın. Piyasa araştırmasını iyi yapmış olmanız gerekmektedir. Dilediğiniz fiyatı girmekte özgürsünüz ama ortalamanın çok üstünde bir fiyat belirlediğinizde taleplerinizde azalma olabilir, müşteriler farklı bir ilanı tercih edebilirler. Fiyat belirlerken makinagetir.com’ da aynı kategorideki diğer ilanlara bakabilirsiniz.