İlan Düzenleme ve Silme Adımları

Yayınlamış olduğunuz ilanlara ait detay, konum bilgisini, fotoğrafları ve mevcut statüyü makinagetir.com‘dan güncelleyebilirsiniz veya yayınlanmış ilanınızı silebilirsiniz.

İlanlarınızı düzenleyebilmeniz ve silebilmeniz için Mağaza Yönetimi sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Ana sayfa içerisinde “Mağaza Yönetimi” butonuna tıklayarak mağazanızdaki ilanları görüntüleyebilir, “Düzenle” butonuna tıklayarak İlan Düzenleme sayfasını gidebilirsiniz. Bu sayfa üzerinde düzenlemek istediğiniz ilan bilgisini (Detay, Konum veya Fotoğraf) seçerek ilanınızı güncelleyebilirsiniz.

İlanınızın statüsünü (Pasif ya da Aktif) güncelleyebilmek için ilan isminin karşısında yer alan statü butonu kullanabilirsiniz. Pasif statüsüne alınan ilanlar daha soluk bir renk ile temsil edilecektir.

İlan silme işlemi için ise ilan üzerinde yer alan “İlanı Sil” butonuna tıklayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. İlan düzenleme ve silme işlemini tamamlanmadan önce bir onay mesajı yansıtılacaktır. İşlemi tamamlamak için onay mesajını kabul etmeniz gerekmektedir. Onay mesajının kabul edilmemesi durumunda ilgili ilandaki güncelleme işlemi tamamlanmayacaktır.
  2. Pasif statüsüne alınan ilanlar artık “İlanlar” sayfasında görüntülenemez.
  3. İlan Detay, Konum ve Fotoğraf güncelleme sırasında sağlanması gereken bilgileri incelemek için lütfen Nasıl İlan Verebilirim? bağlantısına gidiniz.
  4. İlan düzenleme işleminiz, önceden işleme alınmış olan Teklif Talebi, Teklif ve Sipariş aşamalarını etkilememektedir.