Gelen Teklif Talebine Yanıt Verme ve Teklif Oluşturma

makinagetir.com'da ilanınız için gelen Teklif Taleblerini Profilim > Kiraya Verilenler > Gelen Teklif Talepleri sayfasından görüntülebilirsiniz.

Bu sayfa içerisinde ilanınıza ait gelen teklif talebini görebilir, "İlgileniyorum" ya da "İlgilenmiyorum" butonlarını kullanarak, kiracıya olumlu ya da olumsuz yanıt dönebilirsiniz.

Gelen Teklif Talepleri Sayfasının İçeriği

1. İlan Bilgisi:

Teklifin geldiği ilana ait öncelikli bilgileri içermektedir. Bu bilgiler içerisinde ilan kapsamında sağlayacağınız ya da harici teklif verebileceğiniz Ek Hizmetler "Teklife Dahildir" ve "Dahil ya da hariç teklif verilebilir" olarak belirtilmiştir.

2. Talep İçeriği:

Talep içeriği tablosunda size iletilen talebin detaylarını inceleyebilirsiniz. Gösterilen bilgiler şu şekildedir,

 • Talep İçeriği (İlan Başlığını içermektedir)

 • Makine Adedi (Kiracı tarafından Talep edilen makine adedini belirtmektedir)

 • Kiralama Türü (Saatlik, Günlük, Aylık, Yıllık olmak üzere kiralama türü belirtilmektedir)

 • Kiralama Süresi (Talep edilen hizmetin ne kadar süre ile kiralanacağı belirtilmektedir)

 • Fiyat (İlanınıza ait fiyatlandırmayı içermektedir)

 • Teklif Talep No

 • Talep Tarihi (Kiracının Talebi ilettiği tarihi belirtmektedir)

 • Başlangıç Tarihi (Talep edilen hizmetin başlangıç tarihini belirtmektedir)

 • Bitiş Tarihi (Talep edilen hizmetin bitiş tarihini belirtmektedir)

 • Teslimat Adresi (Talep edilen hizmetin kiralacıya teslim edileceği adresi belirtmektedir)

 • Ek Hizmetler (Talep edilen Ek Hizmetler belirtilmektedir)

 • Son Cevaplama Tarihi (24 saatlik cevaplama sürenizin ne zaman dolacağını belirtmektedir)

 • Teklif Talebi Durumu (Teklif Talebinize ait statüyü göstermektedir)

 • Yanıt Butonları (“İlgileniyorum”, “İlgilenmiyorum”)

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. İlanınız için size bir Teklif Talebi iletildiğinde makinagetir.com tarafından size bir bilgilendirme e-postası ve SMS iletilmektedir. Bu e-posta ve SMS içerisindeki bağlantıya tıklayarak talep içeriğini görüntüleyebilir ve kiracıya yanıt dönebilirsiniz.

 2. "İlgileniyorum" butonuna tıklandığı durumda gelen Teklif Talebine ait olumlu yanıtınız alınmış olacaktır ve satış ekibimiz tarafından Teklife dönüştürülmesi için değerlendirilecektir. Teklif Talebinin statüsü bu süreçte "Teklif talebi değerlendirmede" olarak güncellenecektir.

 3. Satış ekibimiz Teklifinizi onaylandığında, Teklifiniz oluşturulacak ve kiracıya iletilecektir. İlettiğiniz Teklifinizi "Profilim" sayfası altındaki "Gönderilen Teklifler” sayfasının altından "Teklif oluşturuldu" statüsü ile görüntüleyebilirsiniz.

 4. Satış ekibimizin Teklifinizi onaylama aşamasında, kiracı tarafından talep edilen Ek Hizmetlerin sağlanamaması durumunda Teklifiniz oluşturulamayacak ve Teklif Talebinin statüsü "Teklif talebi için uygun ek hizmet sağlanamadı." olarak güncellenecektir.

 5. "İlgilenmiyorum" butonuna tıklandığında ise sizden Teklif Talebini reddetme sebebinizi belirtmeniz istenecektir ve Talebe ait olumsuz yanıtınız kiracıya iletilecektir.

 6. Olumsuz yanıtınız alındığında Teklifiniz oluşturulamamış olacaktır ve Teklif Talebinin statüsü "Teklif talebi ilan sahibi tarafından reddedildi." olarak güncellenecektir.

 7. Talebe 24 saat içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt vermeniz gerekmektedir. 24 saat içerisinde yanıt verilmediği takdirde Teklif Talebine ait statü "Teklif talebi için ilan sahibinden yanıt alınamadı." olarak güncellenecektir.

 8. Talebe döneceğiniz yanıta göre, yanıtınızın başarıyla alındığını belirten bir bilgilendirme e-postası ve SMS makinagetir.com tarafından size iletilecektir.

 9. Teklifiniz kiracıya iletildiğinde ya da oluşturulamadığı durumda da bir bilgilendirme e-postası ve SMS makinagetir.com tarafından size iletilecektir.

Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.