Talep Önerisi Talebi İletme

İhtiyacınızı karşılayacak hizmeti bilmiyorsanız, ya da size en uygun ilana karar vermekte zorluk çekiyorsanız makinagetir.com talep öneri sistemini kullanabilirsiniz. Talep öneri sistemi üzerinden kısa sorularımızı cevaplayarak ve ihtiyacınız olan hizmeti anlatarak talep önerisi talebinizi bize iletebilirsiniz. Talep önerisi talebinizi ilettikten sonra, makinagetir.com ekibi size en uygun hizmeti sağlamak için talep önerisi talebinizi inceleyerek, size en uygun tedarikçiyi bulabilmek için aramaya başlayacaktır.

Talep öneri sistemini kullanmak için makinagetir.com ana sayfa üzerinde, sağ alt köşede yer alan talep öneri sistemi kutucuğuna tıklayarak, talep öneri sistemine ulaşabilir, talep önerisi talebinizi bize iletebilirsiniz.

Eğer yeni bir üyeyseniz, talep önerisi talebinizi ilettikten sonra ihtiyacınıza yönelik çalışmaya başlayabilmemiz için, size ileteceğimiz üyelik onay e-postası üzerinden üyeliğinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Talep Öneri Sihirbazı

*’ ile gösterilen alanlar zorunludur.

Arama Alanı

Talep öneri sisteminin ilk adımı olarak, ihtiyacınız olan hizmete yönelik arama yapabilmeniz için arama kutucuğuna en az 3 harf girmeniz gerekmektedir. Arama alanına ihtiyacınız olan hizmeti ifade eden anahtar kelimeyi girdikten sonra, talep öneri sistemi size tüm ilişkili hizmetlerin listesini çıkartacaktır. Bu liste içerisinden aradığınız hizmeti seçerek devam edebilirsiniz.

 1. Arama Alanı*

Soru & Cevap

Soru cevap adımında, ihtiyacınızı karşılayacak en doğru hizmeti bulabilmemiz için kısa sorularımızı cevaplayarak devam edebilirsiniz.

 1. Soru & Cevap*

Zaman Aralığı

Zaman aralığı adımı almak istediğiniz hizmet ile ilgili tarih ve saat detaylarını belirlediğiniz adımdır.

 1. Kiralama Türü* (Örneğin; Saatlik, Günlük.)
 2. Başlangıç Tarihi* (Hizmetin başlamasını talep ettiğiniz tarih)
 3. Başlangıç Saati* (Hizmetin başlamasını talep ettiğiniz saat)
 4. Bitiş Tarihi* (Hizmetin tamamlanmasını talep ettiğiniz tarih)
 5. Bitiş Saati* (Hizmetin tamamlanmasını talep ettiğiniz saat)

Adres

Adres adımı, kiralamak istediğiniz makinenin teslimat adresini ve faturanızın kesileceği adresi belirttiğiniz adımdır. makinagetir.com‘a kayıtlı adreslerinizden teslimat adresi seçebilir veya “Yeni Adres Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir adres ekleyebilirsiniz.

 1. Teslimat Adresi*

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Eğer makinagetir.com’u ilk defa kullanıyorsanız ve üyeliğiniz bulunmuyor ise, talep öneri sistemi adres adımından önce sizi “Üye Ol” adımına yönlendirecektir. Üyelik adımını tamamlayarak talep öneri sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.
 2. Eğer makinagetir.com üyeliğiniz mevcutsa, “Üye Ol” ekranı üzerinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak, “Giriş Yap” sayfasına gidebilir ve giriş yaparak, talep öneri sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Talep Notu

Talep notu adımı, ihtiyacınız olan hizmete yönelik eklemek istediğiniz bir not varsa yazabileceğiniz alandır.

 1. Talep Notu

Önizleme ve Onay

Önizleme ve onay adımı, talep öneri sisteminin son adımıdır. Bu adımda soruları ve onlara verdiğiniz cevapları bir arada görebilir ve talep önerisi talebinizi iletmeden önce kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Bu adımda, eğer verdiğiniz cevapları düzenlemek isterseniz, her bir cevabınızın karşısında yer alan “Düzenle” butonuna tıklayıp, ilgili soruya giderek, cevabını düzenleyebilirsiniz.

 1. Önizleme ve Onay

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 1. Eğer yeni üyelik oluşturarak talep önerisi talebinizi ilettiyseniz, size en uygun hizmeti aramaya başlayabilmemiz için, öncelikle size ileteceğimiz üyelik onay e-postası üzerinden üyeliğinizi tamamlamanız gerekmektedir.
 2. Telep önerisi talebinizi ilettiğinizde makinagetir.com tarafından size bilgilendici bir e-posta ve SMS iletilecektir. İlettiğiniz talep önerisi talebinizi “Profilim” sayfası altındaki “Talep Önerileri” sayfasının altından görüntüleyebilirsiniz.
 3. Talep önerisi talebiniz iletildiğinde satış ekibimiz tarafından onay sürecine alınmaktadır. Bu süreçte talep önerisi talebiniz “Talep önerisi beklemede.” statüsünde görünecektir ve satış ekimizden gelen yanıta göre talebinizin statüsü güncellenecektir.
 4. Talep önerisi talebiniz satış ekibimiz tarafından uygun bulunduğu taktirde, uygun tedarikçilere teklif talepleri iletilecek ve talep önerisi talebiniz “Talep önerisi oluşturuldu.” statüsünde görünecektir.
 5. Talep önerisi talebiniz kapsamında iletilen teklif talepleri için tedarikçilerden olumlu yanıt alındığında, talep önerisi talebiniz “Talep önerisi değerlendirme.” statüsünde görünecektir.
 6. İhtiyacınız olan hizmete yönelik gereken ek hizmetler satıcı tarafından değerlendirilecektir.
 7. İhtiyacınıza en uygun tedarikçileri sağladığımızda, size teklif olarak iletilecektir. Bu süreçte ise talep önerisi talebiniz “Talep önerisi onaylandı.” statüsünde görünecektir.
 8. Talep önerisi talebiniz satış ekibimiz tarafından uygun bulunmadığı taktirde satış ekibimiz hizmetinize yönelik çalışmaya başlayamacaktır ve “Talep önerisi makinagetir.com ekibi tarafından uygun bulunmadı.” statüsünde görünecektir.
 9. Talep önerisi talebinize yönelik aramalarımız sonucunda uygun tedarikçi sağlanaması durumunda, talep önerisi talebinizin statüsü “Talep önerisi için uygun servis sağlanamadı.” statüsünde görünecektir.
 10. Eğer talep önerisi talebinizi iletmeden talep öneri sisteminden çıkarsanız, talebiniz bize iletilmeyecektir. Ancak 24 saat içerisinde sisteme geri dönerek kaldığınız yerden devam edebilir ve talep önerisi talebinizi bize iletebilirsiniz. 24 saat sonra verdiğiniz yanıtlara geri dönülemeyecektir.